מה כדאי יותר? שיפוץ גירים או גירים משומשים מפירוק

מאמר בנושא: " מה כדאי יותר? שיפוץ גירים או גירים משומשים מפירוק".

אם הנכם קוראים כתבה זו, וודאי חוויתם או הנכם חווים בימים אלו, תקלה בתפקוד הגיר האוטומטי ברכב. ללא ספק חוויה לא כל כך נעימה, המצריכה בדרך כלל טיפול מידיי בתקלה עקב ההשלכות הרבות שיש לגיר על איכות ובטיחות הנסיעה, או מחשש כי בעיה קלה יחסית בגיר, תחמיר עוד יותר. רובכם וודאי יבחן  זאת אצל "המוסכניק" הקבוע שמטפל ברכב, כדי לשמוע עוד דעה מאיש המקצוע האישי שלכם. לעתים הממצאים אודות תיפקוד הגיר האוטומט יהיו נכונים ומקצועיים, ולעתים קצת פחות, היות וכל עניין הגירים האוטומטיים הינו מקצוע מורכב וייחודי לכשעצמו. עם הקדמה והטכנולוגיה בעולם הרכב, אבחון הבעיות נעשה מסובך יותר ומשלב בתוכו מערכות נוספות ברכב, מלבד הגיר עצמו. על כן, יש צורך בבדיקה יסודית של איש מקצוע בתחום הגירים האוטומטיים, כדי לקבוע חד משמעית את סיבות התקלה ואת הדרך לפתרונה.

שיפוץ גיר אצלנו במכון גירים חולון

שיפוץ גיר אצלנו במכון גירים חולון

אז אחרי שהגענו למסקנה כי התקלה ברכב שלנו, היא בעצם תקלה בגיר האוטומטי,
תמיד מתעוררת השאלה: "מה כדאי לעשות? ללכת על שיפוץ גיר, או לקנות גיר משומש מפירוק/יבוא".
לכן אנחנו כאן בGEARBOX  , החלטנו להביא לידיעתכם מספר עובדות חשובות שיעזרו לכם לקבל החלטה חכמה ונכונה, או לפחות לשנות את דרך החשיבה שלכם בכל הקשור לתיקון הגיר.
הינה לפניכם מספר דוגמאות להשוואה בין האפשרות לשפץ את הגיר או לרכוש גיר מפירוק:

גיר אוטומט משופץ כללי

גיר משומש ממגרש פירוק רכבים

הגיר עובר תהליך שיפוץ, ע"י פירוק לגורמים וניקיון, איתור הבעיה וחידוש המכלולים בחלקים חדשים תקינים. כל חלק שעובר תהליך של בלאי, מוחלף בחדש. אנשי מקצוע עוברים על תקינותו של המוצר ומבטיחים ללקוח גיר תקין ומחודש לטווח זמן ארוך

הגיר שאינו תקין מפורק ומושלך הצידה מבלי שאיתרו את התקלה לשמה הוא פורק. במקומו, מורכב גיר אחר שנסע קודם וצבר בלאי ושחיקה יחסיים, המגדילים את הסיכוי להיתקל שוב בבעיית גיר בפרק זמן לא ארוך, גם בעתיד.

זמן האחריות הניתן על גיר משופץ הינו לשישה חודשים מלאים (חצי שנה)

זמן אחריות על גיר משומש הינו מקסימום לשלושה חודשים ובמקרים מסוימים לא ניתנת אחריות כלל

מבחינת אסתטיקה ואיכות, הגיר המשופץ עובר תהליך שטיפה מיוחד וייחודי פנימי וחיצוני, בנוסף מבחינה חיצונית מוחלפים כל מחזירי השמן והאטמים. השיפוץ נעשה באופן פרטני ולא צובר חיי מדף ובלאי

הגיר נשטף חיצונית בלבד ע"י צינור מים. לא מוחלפים אטמים ומחזירי שמן, ועקב חיי מדף ארוכים באקלים משתנה חם וגשום, עלולים בעתיד להופיע נזילות שמן במוקדים שונים ו/או סימני קורוזיה בשקעים חשמליים וצמות חוטים

הגיר המשופץ הינו הגיר המקורי של הרכב, בעל אותה הזהות לחלוטין ( דגם, מודל , יצרן, נפח מנוע וכו')

ישנם ספקים של חלפים משומשים שיספקו גיר בעל דגם גיר זהה, אך פורק מרכב מדגם שונה. לעיתים זה מתאפשר, ולעיתים נתקלים בבעיות מורכבות עקב שינויים פנימים כמו קוטר שונה של גלגלי שיניים העלול להשפיע על יחסי העברת ההילוכים וכו'

הגיר המשופץ מותקן כשהוא נקי מכל טיפה של שמן גיר, ואנו ממלאים אותו לאחר ההתקנה בשמן גיר חדש ואיכותי. בנוסף מותקן פילטר שמן חדש

הגיר המשומש מכיל שאריות שמן ישן, שבדרך כלל יכיל פיח ופסולת מזערית עקב שחיקה טבעית של המצמדים, ויחד עם השמן הישן נוסיף שמן חדש בהתאם לצורך. פילטר שמן ישן

בתיקון גיר אוטומט במכון לשיפוץ גירים אוטומטיים, המוסך מתחייב לתקן את הגיר ולהביא לתפקוד תקין של הרכב במחיר שסוכם מראש. במקרה של תקלה לאחר התקנת הגיר , המוסך בד"כ אחראי לפירוק והרכבה נוסף ללא עלות ,עד לפתרון התקלה.

בקניית גיר משומש/יבוא, הספק לא נושא בעלות נוספת של פירוק והרכבת גיר, במקרה שהגיר שסופק אינו תקין. התשלום חל על הלקוח, ובכך התשלום למוסך המתקין ,עלול לגדול במקרה של תקלה המצריכה פירוק מחדש של הגיר.

לכל גיר יש "תוחלת חיים" מסויימת המשתנה בין סוגי הרכבים, והיא מאשרת לגיר אורך חיים לפרק זמן וקלימוטראז' מסויים. תהליך השיפוץ מהווה "איפוס" מחדש של שעון השחיקה של הגיר, ובכך מעניק לו תוחלת חיים חדשה כמעט כמו בהיותו בקילומטר הראשון לחיוו

בגיר מפירוק/ יבוא לא תמיד נדע באיזה נקודת זמן נמצא הגיר ב"תוחלת החיים" שלו. לעיתים נקבל מידע מדויק ולעיתים מוטעה. אנו נמשיך את תוחלת חיוו של הגיר מהנקודה בה הפסיק, עד למיצוי הקילומטראז' המקסימלי של אותו הגיר.

אז אחרי שבדקתם את הנתונים, ואף השוואתם בין שני המוצרים השונים המוצעים כאן, וודאי שוכנעתם שאופציית שיפוץ הגיר עדיפה על כל דבר אחר.
אבל בכל נושא המחיר, רובכם וודאי שמע/יודע/ בדק וגילה כי גיר משומש או מיבוא תמיד זול יותר מגיר אוטו' משופץ כחדש, ולפעמים בפערים עצומים.

אז זהו שלא, לא כך הם פני הדברים כיום, ובכך GEARBOX נכנסת לתמונה.
חברת  GEARBOX מובילה מהפכה בשוק הרכב בישראל , מתוך דגש על מחירים אטרקטיביים ומבצעי חיסול חסרי תקדים. אצלנו ב GEARBOXהמחיר עבור שיפוץ גיר כללי מקצועי ואיכותי ולאחר בדיקת דיאגנוזה של אנשי מקצוע המתמחים בתיקוני גירים אוטומטיים, תעלה כמעט כמו גיר משומש.
הפערים יכולים להיות באחוזים בודדים מעל למחירי הגירים המשומשים, אך לעיתים שווים להם ואף זולים מהם. בכל שאר הפרמטרים, האופציה לשפץ את הגיר מנצחת בגדול!, ועל כך תעיד טבלת ההשוואה. לכן היום, כשנתקלתם בתקלה בגיר האוטומטי, דבר ראשון להגיע לחוות דעת במוסך מומחה לתיקוני גירים אוטומטיים (שירות זה ב GEARBOXמוצע ללא עלות) שיקבע את סיבת התקלה. לאחר מכן, לא להסס בכלל ולהתקשר לקבל הצעת מחיר לשיפוץ הגיר. אחרי שתשמעו את המחיר אצלנו ב GEARBOX, ואף תבדקו את האופציה של רכישת גיר משומש, תבינו כי לעיתים אין מקום להתלבטות בכלל ותבחרו לשפץ את הגיר בלב שלם מתוך שמירה על מקצועיות, איכות ואחריות על המוצר עליו שילמתם. שיפוץ גיר היא כבר לא מילה גסה, ולא מדברת רק לציבור בעל כסף ויכולת השקעה ברכב. כל לקוח המעוניין בתיקון הגיר או מציאת פתרון לבעיה בגיר, חייב לבדוק איתנו ב'גירבוקס' GEARBOX ואנו מתחייבים להציע בעבורו מחיר אטרקטיבי שלא ישאיר לו שום ספקות, ויענה לו חד משמעית על שאלת השאלות "משופץ? או פירוק?" .

חברתנו עתירת ניסיון, ותק וידע בתחום הרכב בכלל, ותיקון תיבות ההילוכים (גיר) האוטומטיים למעלה מ- 30 שנה. הדעות הקדומות והחשיבה שאפיינה את ציבור הלקוחות בשנים האחרונות, לאור הפערים בין מחירי הגירים המשופצים אל מול הגירים המשומשים חייבים להשתנות, וכך מיתגנו מחדש את פעילותינו תחת השם GEARBOX , בשאיפה לחולל מהפכה במחירי שיפוץ הגיר האוטומטי לכלל סוגי הרכב.

GEARBOX  הינו קמפיין שנועד לשנות את כללי המשחק בכל הקשור לתיקוני גירים אוטומטיים, וקם כדי לאפשר ללקוח להנות משיפוץ גיר מחודש ואיכותי, ומשירות בסטנדרט גבוה, אך עם זאת לשמור על רמת מחירים שפויה, המשתווה ככל שאפשר , לאלטרנטיבות הקיימות בשוק חלקי הרכב המשומשים. מהיום זו לא רק סיסמא, "GEARBOX , נותנים בוקס למחירים!!!", תבדקו אותנו.

לחץ למעבר למאמר בנושא שיפוץ גיר אוטומטי

8 תגובות
 1. עומר בילאל
  עומר בילאל says:

  שלום רב,
  כמה עולה גיר משומש לשברולט קרוז LS 2011
  האם שווה לבצע שיפוץ לגיר הקיים ?

  תודה.
  עומר בילאל.
  0549960273

  הגב
  • admin
   admin says:

   שיפוץ כללי בערך 2800ש"ח פלוס מע"מ
   בשביל לענות לך על השאלה נשמח לבדוק את רכבך ללא עלות אצלנו במוסך

   הגב

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *